سبد خرید :
محصول

سبد شما خالی است.

سوالات متداول

 

آیا بدون بیعانه محصول ارسال خواهد شد؟

خیر . کالاها فقط در صورت پراخت بیعانه در حد 500 هزار تا یک میلیون ارسال خواهد شد و بقیه پول را هنگام دریافت کالا پرداخت خواهید کرد.

 

باید همه پول را پرداخت کنم تا کالا ارسال شود؟

خیر. برای ارسال کالا فقط پرداخت بیعانه کافیه و بقیه پول را موقع تحویل کالا و اطمینان از سالم بودن پرداخت خواهید کرد. باربرهای که کالا را برای مشتریان می آورن کارت خوان دارند و لازم نیست به بانک برید.

 

بله، در صورتی که هنوز کالا ارسال نشده باشد شما می توانید با تیم فروش و پشتیبانی تماس بگیرید و سفارش خود را لغو کنید. در صورتی که کالا ارسال شده باشد نیز می توانید با تیم فروش و پشتیبانی هماهنگ کرده و کالا را برگشت بزنید. هزینه ارسال و برگشت کالا به عهده شما خواهد بود.
 

آیا ارسال کالا هزینه دارد؟

بله . هزینه ارسال بستگی به شهر مقصد (دوری یا نزدیکی از بانه) و نوع کالا دارد. لطفا برای آگاهی از هزینه ارسال با ما تماس بگیرید.

 

خیر. برای سفارشاتی که شامل چند وسیله می باشد باید برای هر کالا کرایه مجزا پرداخت کنید.
 
بله. ولی بدلیل احترام به دیدگاه شما مشتریان گرامی انتخاب گارانتی برای کالاها اجباری نیست و شما می توانید با پرداخت هزینه در حد 100 تا 200 هزار تومان (بستگی به نوع کالا) درخواست گارانتی برای کالای مورد نظر خود را داشته باشد.
 
بله. ارائه خدمات پس از فروش توسط شرکت های معتبر و با سابقه که در سراسر ایران دارای نمایندگی فعال هستند، انجام می شود.
 
همه کالا های ارسال شده از طرف بانه سلام اول تست و بررسی می شوند. در صورتی که هنگام تحویل کالا متوجه آسیب فیزیکی یا فنی شدید می توانید کالا را تحویل نگیرید و موضوع را به تیم فروش و پشتیبانی بانه سلام اطلاع دهید و هماهنگی های لازم جهت تعویض کالا را انجام دهید. کالاهای که مشکل دارند باید همان موقع پس فرستاده شوند.
 
بله. در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید می توانید سفارش را برگشت بزنید و بدون هیچ هزینه ای سفارش جدید برایتان ارسال خواهد گردید.